was successfully added to your cart.

Změny v životě nejsou milovány!

  • 1
  • 1.12.2014

inkona knihaAKTUALITA

Změny v životě nejsou milovány!

Samotné slovo změna nebudí velký ohlas. Mnozí lidé ho doslova nesnášejí a velké změny ve svém životě ani nevyhledávají.  Každá změna, ať už soukromá, pracovní, rodinná či zdravotní s sebou nese spoustu stresu a očekávání. Lidé čekají, jak to všechno dopadne, a to je skličuje a nervuje. Když je láká něco, co by chtěli zkusit, tak se zamýšlejí nad tím, zda to udělat anebo jet ve starých kolejích. Na druhou stranu, když to nevyzkoušejí, pokládají si otázku, co by bylo, kdyby…to je problém mnoha lidí.

Některé změny v životě jsou ovšem nečekané a neplánované. Proto s sebou přinášejí spoustu deprese a zmatku v životě nejen dospělých, ale i dětí. Nejhorší jsou změny typu rozvodu, rozchodu, výpovědi z práce, přestěhování se do neznámého města, kde nikoho neznáme, odtrhnutí dětí od kamarádů a sebe sama od přátel a rodiny. Také hledání nové školy či školky, bydlení a dalších povinností dospělých jsou mnohdy nad lidské síly.

more_zenaRozvod a rozchod je pro člověka nadmíru tíživé a emočně těžké období s mnoha výlevy slz, výčitek a nervozity. Dotáhnout vše od konce a zbavit se myšlenek na ex partnera je stěžejním krokem. Dělat si marné naděje jen zabíjí nové prožitky!

Pokud chceme uspět v rychlé postupující době a nechceme být uvězněni ve svých představách, je nupotřeba začít dělat změny ve svém životě a začít si věřit! Pracovat na zvýšení sebevědomí a k tomu vede několik cest.

Udělejte si ve všem pořádek!

Velkým problémem je to, že si lidé berou všechno příliš osobně. To se stává především v zaměstnání. Lidé, kteří se všemu zasmějí anebo řeči ignorují a umějí je hodit za hlavu, jsou více v pohodě a nenervují se. To platí hlavně pro ženy, jsou, více citlivější.

Jaké máte možnosti? Poslouchejte podcasty

Proto je tady možnost využít motivační audio-rozhovory „Zdenčin pokec – podcast úspěšných„, což je neformální povídání s úspěšnými lidmi. Společně s nimi objevovat kouzlo jejich úspěchu, zjistit jejich strategie, jak se vypořádali s pády, představit jejich vášně a talenty. Výhodou podcastů je, že je lze poslouchat odkudkoliv – i ze zahraničí, a to zdarma. Produkuje a moderuje Ing. Zdenka Tomaidesová, trenér a kouč NLP.

Buďte i Vy úspěšní a využijte podcasty i SKYPE koučink!

Každý, pokud má vůli, motivaci a nadšení, se to může naučit. Můžete pracovat samostatně nebo s někym, kdo Vás podpoří. V každém pátem podcastu se dozvíte něco o technikách, které používám při koučování a trénincích ve firmách či při práci s jednotlivci. Získáte tipy na knihy, filmy a další nápady, jak měnit sebe.

Skype koučink a proč ne?

V době internetu, která nám mnohé věci usnadňuje, je Skype koučink dokonalým prostředníkem. Ušetříme si čas ztracený cestováním. Pokud váháte je možné domluvit si první Skype schůzku. Tímto způsobem se s koučem poznáte nejlépe a začnete mi věřit. Stačí napsat či zavolat na tel. č. 723 916 559 nebo tomaidesova@edux.cz. Společně objevíme nové a lepší já. Popracujeme na růstu sebevědomí.

Změna úhlu pohledu často pomůže

Některé změny jsou užitečné a nakonec se projeví jako jedinečné. Vyhazov z práce nemusí být vždycky depresivní. Lidé si stejně najdou lepší a zajímavější zaměstnání a na tíživé období, kterým si prošli, jen mávnou rukou. Lidé procházejí během svého života mnohými změnami, a to ať chtějí či nechtějí. Změny nejsou uskutečňovány většinou ze dne na den, ale plánované. Mezi ně patří výměna zaměstnání. V tomto případě prochází člověk vývojem, kdy se rozhodne na základě smysluplných argumentů ke změně. logo-zdencinpokec

Zamýšlí se nad tím, zda ho práce ještě baví, čemu se chce vyhnout a co chce dělat i nadále. Pokud se v práci nudí, nepřináší mu takové uspokojení jako před lety a nevychází se šéfem a kolegy, je třeba odejít. Jak přijdete na to, že potřebujete změnu v zaměstnání? Vlastním sebepoznáním zjistíte, co potřebujete.

Projdete své možnosti a dovednosti. Rozhodnete se pro jinou možnost zaměstnání a naplánujete si podrobnosti, kdy se vrhnout do nového zápalu k práci. Jakmile realizujete své cíle s patřičným rozmyslem, přichází jedině úspěch.

Poslouchejte sami sebe

Musíme se smířit s tím, že dnešní moderní doba je plná změn, ať už pozitivních či nechtěných. Každá změna má svá úskalí, rizika a boje. Člověk, který se chce změnit ve svém přístupu k okolí a rodině, se musí naučit komunikovat, přijímat kritiku a naučit se naslouchat. Prvním krokem je jistě sebepoznání. Přistupovat ke své změně pozitivně je také důležité. Můžete jít na workshop nebo jakoukoliv vzdělávací akci, kde potkáte podobně naladěné lidi.

Kaizen - chci změnu. E-book.

Kaizen – chci změnu. E-book.

Věřit si v každé situaci

Pevná vůle je kamarád změny v podobě diet, cvičení, stravovacích návyků, odvykání kouření a nadměrné pití alkoholu. Kdo si nevěří a nevydrží až do konce své závislosti, nikdy se nevyléčí a může to zkoušet, kolikrát chce. Mluvit o změně jen nestačí. Je třeba ji realizovat a žít podle ní. Pokud je člověk nespokojen, měl by jít za svým snem a změnit se.

Měl by také vědět, kdy je na změnu čas, ať už v partnerském vztahu či pracovním. Lidé, kteří se bojí procházet velkými změnami sami, se mohou obrátit na odborníky, kteří jim z jejich zdánlivě bezvýchodné situace pomohou a otevřou oči.

Zvedněte se a začněte uskutečňovat první kroky.

Využijte individuální koučování, jděte do rozvojových workshopů, kde získáte energii pro změny a stejně naladěné lidi nebo si zakupte e-book „Kaizen – chci změnu“ a realizujte změnu postupně v klidu domova. Následně můžete využít konzultaci či koučink po vypracování cvičení.

Kontakt: Ing. Z. Tomaidesová, tel. č. +420 723 916 559

Doporučujeme pro osobní rozvoj:
Chci změnu
– blog osobního rozvoje
Kaizen – chci změnu. Ebook věnovaný změnám v ceně 242 Kč vč. DPH

V těchto workshopech se setkáte s tématem změny:

 

.

 

 

.

Share Button