was successfully added to your cart.

Výstava Učeň, středoškolák, vysokoškolák pomáhá při výběru střední školy

  • 1
  • 15.9.2014

inkona knihaAKTUALITA

Výstava Učeň, středoškolák, vysokoškolák pomáhá při výběru střední školy již 21 let

Ostrava vetrh EDUXVe dnech 28. – 29. listopadu 2014 se na Výstavišti Černá louka koná 21. ročník výstavy Učeň, středoškolák, vysokoškolák. Výstava je určená absolventům základních a středních škol, především žákům devátých tříd, kteří stojí před rozhodnutím o svém budoucím profesním uplatnění. Souběžně bude probíhat výstava nejen pracovních příležitostí PRO JOB.

Jaké školy se tam budou prezentovat?

Na výstavě se bude prezentovat kolem 80 různých typů škol – učiliště, střední, vysoké a jazykové školy a školské zařízení. Představí se pestrá nabídka především středních škol –  hotelové školy, obchodní akademie, gymnázia, střední odborné školy – zdravotnické, zemědělské, lesnické, dopravní, ochrany majetku a další.

Návštěvníci zde najdou nejžádanější obory na trhu práce, kterými jsou hlavně technické obory, které nabízí průmyslové školy – stavební, elektrotechnické. Prezentovat se zde budou střední školy nejen z Ostravy a okolí, ale i specializované školy z ostatních koutů republiky. Žáci, studenti, absolventi i jejich rodiče zde získají komplexní přehled a aktuální informace o možnostech studia přímo od zástupců škol.

Dozvědí se o novinkách a trendech ve vzdělávání a na trhu práce. Svůj stánek zde bude mít Úřad práce, kde mohou získat aktuální informace o poptávce pozic na trhu práce ze strany zaměstnavatelů a jejich trendech.

Výstavu zpestří ukázky na trhu poptávaných řemesel, ukázky výsledků práce studentů, show technických oborů, semináře, poradny a jiné zajímavosti jak pro studenty, tak pro pedagogy. Na podiu vystoupí studenti s ukázkami sebeobrany, barmanského umění, líčení, úpravy účesů a módními přehlídkami.

Souběžně bude probíhat výstava PRO JOB. Cílem výstavy je nabídnou co nejširšímu spektru lidí možnosti práce, brigád, rekvalifikací, školení a jiných vzdělávacích nebo pracovních pobytů. Výstava nabízí ojedinělou příležitost jak pro zaměstnance, tak pro zaměstnavatele.

Uchazeči o povolání mají možnost osobně se setkat se zástupci firem a dostat tak kvalitní a srozumitelné informace o firmě a dané pracovní pozici. Zaměstnavatelé tak zároveň přicházejí do prvního kontaktu se svými potenciálními zaměstnanci.

Kdo se bude ještě kromě škol prezentovat?

Na výstavě se budou prezentovat firmy a společnosti nabízející práci v tuzemsku i v zahraničí, pracovní a personální agentury, vzdělávací a rekvalifikační agentury, úřad práce a jiné nabídky stáží a stipendií. V rámci doprovodného programu budou zajištěny prezentace a ukázky toho, jak se prezentovat u přijímacího pohovoru, jak správně napsat CV a čemu se vyvarovat nebo naopak nezapomenout při psaní průvodního dopisu.

Více informací na www.cerna-louka.cz

Doporučujeme kurzy pro studenty či zájemce hledající pracovní uplatnění:

Dotazy a informace ke kurzům, coachingu: tel.č. +420 723 916 559

Share Button