was successfully added to your cart.

Tak jsem perfekcionista…a co má být?

  • 1
  • 23.3.2017

inkona knihaAKTUALITA

Jsem puntičkář…a co má být?

Tak jsem perfekcionista…a co má být?

Také máte rádi, když jde všechno podle plánu, když je všechno PERFEKTNÍ? Ne jen dobré nebo super, ale PERFEKTNÍ a DOKONALÉ! Přesně tak to totiž mají rádi puntičkáři alias perfekcionisté, kteří do svého života nevpustí sebemenší chybičku. Možná si myslíte, že právě puntičkáři mají perfektní život neboť vše co za sebou zanechají musí být perfektní. Ve skutečnosti jsou však tito lidé nešťastní, bojují s vnitřním strachem a balancují na hraně syndromu vyhoření.

Perfekcionista má problém dotáhnout věci do koncegirl-1797769_1280

Zní to zvláštně, ale perfekcionista má ve skutečnosti vše o něco těžší. Jeho problémem je skutečnost, že klade až příliš velký důraz na perfektnost toho co dělá. A to ho ve skutečnosti brzdí. Pokud je to copywriter tak neustále maže to, co napsal. Pokud se pro změnu chce stát podnikatelem, nejspíš budete stále dokola a dokola vymýšlet perfektní plány pro své podnikání…

Bohužel pro něho žádný z těchto plánů nebude tak dokonalý…. Vysvobozením pro perfekcionistu je poznání, že puntičkářství není ctnost, nýbrž jen převlečený strach. Strach z toho, že pro ostatní nebudeme dost dobří. Strach z odmítnutí a podobně.

Jak si dovolit dělat chyby?

Protože je žkniha_gradaivot perfekcionisty dost těžký, komplikovaný a plný stresu, je často jen krůček od syndromu vyhoření. Příliš velké nasazení pro cokoliv, stanovení si neuskutečnitelných cílů a žádný odpočinek a čas na sebe, to všechno vede k syndromu vyhoření. A proto je pro puntičkáře nejdůležitější naučit se dělat chyby, uvědomit si, že chybovat je lidské a že ony chyby jsou ne přítěží, ale přínosem pro jeho život.

Za lepším životem s chybičkami může vykročit skrz následující kurzy: SEBEPOZNÁNÍ a CESTA K ÚSPĚCHU, které mu otevřou oči k jeho méně perfektnímu já. POZOR: Od 9/2017 přecházíme na individuální SKYPE výuky.

Co se stane, když se puntičkář naučí chybovat?

Možná se ptáte, co se stane, když si puntičkář připustí fakt, že chybovat je lidské. Nejpravděpodobněji začne žít. Tedy přestane se ohlížet na chyby a strachy ze své nedokonalosti. Tím pádem bude uvolněnější a bude mít více času na to příjemné, co život přináší.

Pokud i vy chcete od slovíčka PERFEKTNÍ maličko upustit, hned teď vykročte za změnou. Protože chybovat je tak lidské!

Ve workshopech se najdete odpověď na otázky jako např.

1.) jak se nebát chyb, ale konstruktivně je řešit,
2.) jak změnit svůj postoj a myslet optimisticky,
3.) jak být sebevědomější a úspěšně čelit kritice,
4.) jak přemýšlet a správně se rozhodovat,
5.) jak si nekomplikovat zbytečně život.

Doporučujeme knihu od nakladatelství Grada publishing, a.s. – Jak nebýt perfektní, ale úspěšný:).

Chcete se pustit do změn? Přijďte na některý z kurzů nebo využijte individuální práci formou koučinku. Jak Vám můžeme pomoci? Volejte na tel.č. 723 916 559 nebo napište na e-mail: tomaidesova@edux.cz.

Doporučujeme kurzy:

3,500 Kč Objednat

 

.

Share Button