was successfully added to your cart.

Používat či nepoužívat call skript při telefonování?

  • 0
  • 11.7.2016

inkona knihaAKTUALITA

Používat či nepoužívat call skript při telefonování?

Prodáváte zboží a nabízíte ho po telefonu, ale příliš se vám to nedaří? Často ztrácíte nit a neobratně se vyjadřujete? Toužíte zvýšit úspěšnost telefonických hovorů? Obraťte se na nás! Pomůžeme vám zvýšet počet uzavřených zakázek, poskytovat kvalitnější klientský servis!

Vyzkoušejte nové metody a přístupy v komunikaci. Call skript je vlastně obsah rozhovoru, který vedete s klientem. U pasivních i aktivních telefonátů je struktura telefonických hovorů klíčová. Ještě větší důležitost vzniká při aktivních hovorech, kdy obchodník či operátor volá zákazníkovi.  Skript můžeme přirovnat k buzole v neznámém terénu, usnadňuje orientaci pro turisty, v našem případě pro obchodníky.

Výhody a nevýhody call skriptu v telefonické komunikaci.operatorka

Jaké jsou jeho výhody?

1.) Vyhodnocování hovorů a zjištění, který call skript je úspěšnější a možnost vylepšování. Pokud neměříte, nevíte úspěšnost.
2.) Telefonování usnadňuje hlavně nováčkům, kteří se učí, jak vést rozhovor.
3.) Začátečníci se učí a pokročilejší zkracují čas hovoru a zvyšují úspěšnost.
4.) Nováčkovi dodává sebevědomí a jistotu, což se projevuje pevným hlasem a kontrolou emocí. Ví, co dělá a působí zkušeně.

Nevýhody call skriptu:

1.) Někteří začátečníci mají tendence ho číst, ztrácí se tím autenticita a z telefonujícího se stává robot.
2.) Je ohrožena pohotovost a operativní změna rekcí podle slov zákazníka, pokus se příliš spoléhá na obsah.
3.) Tendence firem stále telefonovat stejným způsobem, trh se mění a stejně tak očekávání klienta i určitá marketingová slova se stávají nezajímavými.

Až budete call skript tvořit, tak přemýšlejte, měl by odpovídat na tyto otázky!

  • Proč voláte – sdělit důvody
  • Kde – komu či kde jste pomohli
  • Co – čeho se to týkalo
  • Kolik – jste ušetřili, konkrétní číselný údaj
  • Jak – v čem spočívala úspěšnost vaší aktivity
  • Uzavřená otázka na závěr – navrtat brouka do hlavy

sebepoznáníV každém případě je nutné zamyslet se nad stylem telefonování. Call skript je třeba si připravit i testovat a po nějakém čase opět přizpůsobit očekávání klienta.

Vyřizujete denně mnoho telefonátů? Stává se vám často, že najednou nevíte, co říci? Věnujete se pozorně obsahu i projevu rozhovoru? Stávají se vaše telefonáty s klienty stereotypními?

Kladete si otázky, jak změnit a vylepšit telefonování  vašich pracovníků? Hlavním cílem volajícího je odlišit se a nezapadnout do stereotypních hovorů ostatních.

Jaké konkrétní kroky podniknout?

Oslovte nás na tel. č. +420 723 916 559, Ing. Zdenka Tomaidesová nebo využijte e-mail: tomaidesova@edux.cz. Poradíme a vytvoříme školení na míru, jak se stanou vaše rozhovory osobnějšími a vy se budete méně podobat lidskému robotovi. Už vás nic nezaskočí a procentuálně se zvýší úspěšnost prodeje.

Mohlo by se Vám hodit k rozvoji:

 

.

Share Button