was successfully added to your cart.

Naučte se říkat NE! Asertivita

  • 2
  • 10.6.2014

inkona knihaAKTUALITA

Naučte se říkat ne! Asertivní komunikace

Nabídl vám někdy někdo ke koupi nějaký zájezd či výrobek, který jste ani nepotřebovali? Přesvědčoval vás někdo o kvalitách produktu, a přesto jste nedokázali odmítnout? Pozvala vás nějaká blízká osoba na akci, o niž jste neměli zájem, a přesto jste neuměli říct „ne“, abyste svého přítele nezarmoutili? Učinil vám někdy někdo nabídku, která vás nijak nelákala, přesto jste na ni přistoupili, aby se dotyčný neurazil? To jsou docela běžné situace, které zažíváme v životě.

Jak je tomu s asertivitou na pracovišti?zena_hlava

Váš nadřízený podrobí vaše jednání kritice a vy nejste schopni mu jeho námitky vyvrátit, i když víte, že nemá pravdu? Dostali jste se na pracovišti do konfliktu se svým kolegou a nejste schopni adekvátně reagovat, i když jste přesvědčeni o tom, že pravda je na vaší straně?

Toto je jen zlomek situací, do kterých se mnohdy dostane každý z nás. Poté, co v nich neobstojíme, následují výčitky ke své vlastní osobě, sebepodceňování a nedůvěra ve vlastní schopnosti. To vše může lehce přerůst v naprostou pasivitu a neschopnost efektivně komunikovat se svým okolím.

Pokud i vás trápí podobné problémy a chtěli byste se naučit takovým komunikačním dovednostem, jež by vám pomohly prosadit se a získat sebedůvěru v jednání s ostatními lidmi, staňte se účastníkem kurzuAsertivní komunikace pro ženy, který pořádá vzdělávací společnost EDUX, s. r. o.

Realizujeme buď v kurzech pro veřejnost (aktuální termíny najdete v této části), individuální  výuku nebo jako firemní kurz.

Naučíte se říkat „ne“, aniž byste trpěli pocitem provinění, nepodléhat manipulaci, s nadhledem přijímat oprávněnou a slušně vyvracet neopodstatněnou kritiku a zvládat konfliktní situace. Nelze vyhovět všem. Každý z nás má spoustu problémů, které v životě řeší. Tak proč se věnovat problémům jiných lidí, pokud nechcete a ani nemusíte. Můžete odmítnout zdvořile a bez pocitu viny. Cvičením a tréninkem se naučíte odmítat bez výčitek a vnitřního napětí.

život_radostCo nám asertivita přináší do života?

Zvýšení sebedůvěry a sebejistoty, zbavíme se nejistoty, posílíme vlastní hodnotu, zkvalitníme komunikaci při jednání  s nadřízeným, kolegou, dítětem či zákazníkem.

Být asertivní totiž neznamená být agresivní a bezohledně se prosazovat, ale otevřeně vyjadřovat a vhodným způsobem prosazovat vlastní názory a nápady a umět přitom naslouchat druhým. A to by mělo být cílem každého z nás.

Doporučujeme: Komunikace mezi podřízeným a nadřízeným

Potřebujete doladit ve Vašem týmu asertivitu či vyřešit konflikty? Přemýšlíte, jak jinak komunikovat s Vašim týmem lidí? Ochutnat můžete i koučink. Inspiraci a chuť změnit styl získáte i posloucháním podcastů Zdenčin pokec – podcast úspěšných.

Dotazy a informace: Ing. Zdenka Tomaidesová tel. č. +420 723 916 559, e-mail: info@edux.cz.

 

.

Jak pracovat s typologií lidí?

Jak si budovat důvěru? Cvičení

Share Button