was successfully added to your cart.

Kreativita pomáhá najít řešení v krizových situacích

  • 0
  • 15.9.2014

inkona knihaAKTUALITA

Kreativita pomáhá najít řešení v krizových situacích

Nikdo nemá rád problémy a stresové situace v životě, snažíme se jim stůj co stůj vyhnout, ale někdy to prostě nejde. Okolnosti jejich vzniku bývají různé. Někdo nerad říká nepříjemné věci tváří v tvář, jiný se bojí vystupovat před větším počtem lidí a další si prostě „jen“ pod tlakem hůř třídí myšlenky.

„Nejhorší něpřítel kreativity jsou osobní pochybnosti.“ – Sylvia Plath

Zkuste si vzpomenout – každý to zažil: Jsme v práci, něco se nám dlouhodoběji nelíbí, ale nedokážeme to říct osobě, která je k tomu kompetentní. Raději „tlacháme“ kolem a kolem, stěžujeme si všude možně, místo toho abychom naše trápení jednou provždy vyřešili.ritualy_zena_fantazie

Dalším příkladem může být strach z veřejného vystupování. Projev před větší skupinou lidí je velmi častou fobií, projevuje se úzkostí, zhoršením výkonu, ale také chorobnému vyhýbání se těmto situacím. Přitom existují techniky a lidé, kteří si s tím vědí rady. Se vším jde totiž bojovat. A v tomto případě to není zas tak těžké.

Vivat kreativita aneb ať žije kreativita

Právě kreativita, která je každému lidskému tvoru vlastní a odlišuje ho od zvířat, nám napomáhá nalézat nová řešení v životě. Kreativita je schopnost dívat se na věci jinak, vystoupit ze „zajetých kolejí“, být originální, používat fantazii, mít otevřenou mysl a je to v neposlední řadě také odvaha riskovat a jít si za svým. Není pravda, že kreativita neboli tvořivost je spjata s inteligencí.

uspech_edux_komunikaceKaždý člověk je tvořivý, avšak zvyky, shon a stres kreativitu potlačují. Rozvíjení kreativity a tvořivosti nám napomáhá lehčeji řešit množství úloh, a to jak pracovních, tak i těch běžných každodenních. Všichni ale potřebujeme motivaci.

Co Vám kreativita mimochodem nabízí?

• Umožňuji sebepoznání a zvyšují naše sebevědomí
• Aktivně využíváme – tělo, mysl, duši a srdce – celistvá osobnost
• Dodávají nám energii a chuť se učit v jakékoliv oblasti
• Lepší budování vztahu s jinými a bystrost v komunikaci (v životě i obchodě)
• Mění negativní postoje na pozitivní (motivace)
• Nalézáme v sobě to nejlepší (osobní růst)

Proto se pojďte s námi podívat na svět jinýma očima!

Více informací k samotnému kurzu naleznete na stránkách „Kreativita zvyšování potenciálu a vnímavosti„. Kurz realizujeme i jako firemní trénink. Nově pro rok 2017 spouštíme nový workshop – Ovládněte sketchnoting.  Informace ke kurzům na tel. č. 723 916 559.

3,500 Kč Objednat

Doporučujeme kurzy:

Share Button