was successfully added to your cart.

Jak vnímají sketchnoting profesionálové?

  • 2
  • 19.11.2018

AKTUALITA

Jak vnímají sketchnoting profesionálové? Reference v očích odborníků

Přemýšlíte, zda jít, či nejít na workshop sketchnotingu? Je to jenom kreslení, a co s tím pak? Kde a jak ho využít ve své profesi? Říkáte si: „To není pro mě – já kreslit neumím“? Toto jsou nejčastější námitky, které slyším. Proto bych se s vámi ráda podělila o to, jak na mé workshopy reagují profesionálové z řady oborů, např. z oblasti reklamy, HR/personalistiky, marketinreference_sketchnoting_EDUXgu či finančnictví.

Jaké jsou jejich reference na workshopy sketchnotingu?

Zdenku jsem poznala díky účasti na jejím kurzu sketchnotingu. Předala mi základy a spoustu zkušeností a tipů jak na to“. Zaujala mě nejen její schopnost grafického vyjadření, ale popravdě také její know how z oblasti koučingu, mentoringu a psychologie, které vede k sebepoznání a uvědomování si vlastních kvalit a také k sebedůvěře. Jsou to témata, kterými se také zabývám a moc se mi líbí, jak Zdenka propojuje tyto dva světy.

Navíc dokáže využívat moderní nástroje a platformy pro vytváření i sharování obsahu a posunuje tím hranice obyčejného“ obrázku na úroveň vypovídajícího contentu, který umí předat i emoce. Od té doby jsme profesně v kontaktu a vždycky je velmi ochotná a milá, poradí a pomůže. Určitě stojí za to Zdeňku potkat a přizvat ji ke svému businessu :-)

Kateřina Doležalová, Strategic Planner (Advertising/Marketing)


Setkání se Zdenkou bylo obohacující jak po profesní, tak i lidské stránce. Probírali jsme možnosti vizualizace zdánlivě složitějších verbálně/písemně vyjádřených myšlenek ( v oblasti komunikace a práci s lidmi) a musím konstatovat, že forma sketchnotingu je v některých případech možná efektivnější řešení pro rychlou prezentaci a přijetí abstraktních soft“ témat, než dlouhé písemné texty, které nudí a nevzbudí takový zájem a soustředění. Zatím se s tím učím pracovat, ale díky tomu, že kresba sketche mě nutí najít hlavní jádro sdělení/problému a vystihnout ho do obrázku, tak to pomáhá už mně samotné při přípravě. Zbaví tak sdělení veškerého komunikačního balastu, který ruší a odvádí pozornost mě i ostatním.
A kreslit opravdu nemusíte umět :-) Je to jako s rukopisem…vždycky se nakonec graficky vyjádříte a je to specifické právě pro vás…. Navíc Zdenka je ohromě pozitivní člověk, který dodá školení i tu příjemnou vřelost a přijetí, doporučí, poradí, takže se budu v budoucnu těšit na další pokračování.

Martina Vyčichlová, HR Proffesional


Školení sketchnotingu bylo skvělým praktickým školením s velice individuálním přístupem. Oceňuji mnoho rad a tipů, které mi Zdenka udělila a také to, že jsem skutečně pochopila, že k tomu, abych dokázala využívat sketchnoting nepotřebuji umět kreslit. Jsem nesmírně vděčná za to, že jsem na školení šla, i když jsem si říkala, co já tam budu dělat, když neumím ani kreslit ani hezky psát. Ale nebojte vše se dá naučit. Pokud váháte, radím vám jděte do toho! Já jsem na sebe nesmírně pyšná. :-)

Ingrid Lorková, Marketing Specialist at Internet BillBoard


Zdenčino školení sketchnotingu bylo velmi přínosné. Její zápal pro věc jde poznat na první pohled, samotné školení bylo v menší skupince a proto se Zdenka mohla věnovat každému z nás intenzivně. Také jsme se hodně inspirovali navzájem. Barevné poznámky využívám v lektorské praxi i ve vlastních zápiscích z konferencí a přednášek. Dají se také výborně využít v marketingu.

Jaroslava Kořená, Entrepreneur, Innovator ✮ CEO at Finanční svoboda s.Sketchnoting_vyukar.o. ✮ Marketing Content Strategist

Tak co, taky to zkusíte? Můžete využít i dárkovou poukázku na Vánoce. Výuka sketchnotingu probíhá ve skupinkách, ale dost často i individuálně či formou individuální on-line výuky. Znáte moderní „bussines walking“ (jednání při chůzi)? Já praktikuji něco jako sketch-eating:)

Doporučujeme kurzy:

750 Kč Objednat

Dotazy: Ing. Zdenka Tomaidesová, e-mail: tomaidesova@edux.cz, tel.č. +420 723 916 559.

 

.

VIDEOKURZ SKETCHNOTING

Jak vypadá můj sketchbook? 

Share Button