was successfully added to your cart.

Jak učit cizí jazyk trochu jinak a zábavněji?

AKTUALITA

Jak učit cizí jazyk trochu jinak a zábavněji? Kreslení na flipchart

IMG_3206Během svého koučování ve firmách jsem měla možnost postřehnout, jak u nich probíhá výuka cizích jazyků. Zatímco jsem si představovala, že už budou tyto přednášky probíhat mnohem modernější formou, byla jsem nemile překvapena.

Ve většině případů na tabuli převládaly texty, texty a texty. „Opravdu žádný obrázek”, ptala jsem se sama sebe. Přitom právě flipchartové tabule jsou dokonalým nástrojem pro to udělat hodinu cizího jazyka pro firmy mnohem zábavnější, záživnější a tím pádem i efektivnější pro obě strany – pro lektora i pro studenty. Dá se na ně zachycovat i průběh jiných akcí jako já viz. obrázek vedle o stravování:)

Flipchart, zábava pro studenty i pro lektory

Flipchart neboli také flipchartové umění lze použít téměř u jakékoliv přednášky. Hodiny cizího jazyka pro firmy se přímo nabízí. Je to způsob, kterým lze pomocí obrázků a nejrůznějších sketchů oživit výklad dané látky.

flipchart-WorkshopJak?
No třeba tím, že obsah vašeho stávajícího textu uberete, upřednostníte jen heslovité výrazy a k nim připojíte zábavné obrázky. Věřte, že právě díky obrázkům a umění jimi vystihnout vaši myšlenku lépe než textem, budete bavit sebe i své studenty. Najednou se z povinné hodiny, která je zaplacená firmou, stane zábava, na kterou se všichni budou těšit a z které si většina odnese spoustu užitečných informací.

Co když neumím pracovat s flipchartem?

Dobrý nápad, říkáte si možná. Zároveň vás na jazyku pálí ještě jedna otázka a to: „co když neumím pracovat s flipchartem?”. Od toho jsem tady já. A proto, ať už jste lektoři na volné noze nebo firma, jež lektory školí a zaměstnává, přijďte na můj kurz flipchartu. Realizuje je jako firemní tréninky.

Dotazy: tel.č. 723 916 559, e-mail: tomaidesova@edux.cz.

• Dozvíte se v něm, co je to flipchart a jak by mohl být přínosný zrovna pro vaše hodiny.
• Zjistíte, že pro flipchartové kresby nemusíte mít žádný talent, vše se dá naučit.
• Dostanete tipy na pomůcky: fixy, voskovky atd.
• Vytvoříte si vlastní databázi obrázků, které budete používat.
• Uděláte první krok pro to, aby vaše hodiny byly vtipnější, zajímavější a zapamatovatelnější.
• Vaše investice se vám několikanásobně vrátí – klienti se budou vracet, studenti se budou zlepšovat a budou vás doporučovat dalším lidem.

Zdenka_kresleni_detail_2018

Z. Tomaidesová – Kreativita workshop

Chcete vědět, jak učit cizí jazyk trochu jinak a zábavněji? Tak přijďte! Budu se na vás těšit. Můžete taky přijít i do otevřeného kurzu:)

Dotazy a informace:

Ing. Zdenka Tomaidesová, e-mail: tomaidesova@edux.cz, tel.č. 723 916 559

3,500 Kč Objednat

 

.

Kreslení se Zdenkou – sketchnoting

Share Button