was successfully added to your cart.

Jak přestat neustále o sobě pochybovat? Sebekoučink pro ženy

  • 1
  • 5.9.2014

inkona knihaAKTUALITA

Jak přestat neustále o sobě pochybovat? Sebekoučink pro ženy – publikace

Jak obstát ve světě mužů? Jak přestat neustále o sobě pochybovat a očekávat skvělé výsledky? Byla jsem na přednášce o prokrastinaci a dostali jsem se k tomu, že vnitřní napětí u žen dost často pramení z toho, že chtějí udělat za den určité množství úkolů.

edux_sebekoucinkPotíž je v tom, že by si je stačilo napsat a k tomu připsat, kolik času na ně potřebují. Ve finále se pak zjistí, že den by měl mít daleko více hodin.

Co z toho vyplývá?

Požadavky, které si klademe na sebe, jsou nesplnitelné, a způsobují, že si to vyčítáme. Někdy stačí opravdu málo: vzít si notes, dopsat čas potřebný k aktivitě a podívat se na to realisticky.

Dostala jsem tip na knihu Sebekoučink pro ženy od nakladatelství Portál. Protože hodně čtu, řekla jsem si – začnu podle názvů jednotlivých kapitol z obsahu. Vzala jsem si tužku a zaškrtávala v obsahu názvy jednotlivých kapitol. Najednou jsem zjistila: tohle mě zajímá, tohle a ještě pak tohle… Nevím, zda to byla práce překladatele či samotného autora, ale já to rozhodně ocenila. Uznejte sami např. Rozdrďte cíle a překážky na atomy, Princip podle Steisandové, Jak začarovat vnitřní vrtochy či Když tě někdo naštve přeznačkuj to!

Co mi tedy utkvělo v paměti?sad-woman-1055083_1920

Dvě oblasti, z nichž jednou je práce s vlastním postojem (jak ho měnit a které postoje nás někam v kariéře i životě posunou). Důvěrně to znám, že je to těžké i sama u sebe. Postoje jsou důležitější než skutečnost. V různých situacích si sami sobě můžete říct: slova slyším, ale jaký postoj za tím je? Co mi ta moje reakce chce říct?

Jednoduše se podívejte na situaci z různých stran. Použijte jakési filtry. Najednou zjistíte, že těch možností je více. Příklad: povyšování v zaměstnání. Naštvanost, jak to, že ne já? Já jim to ukážu… Proběhne v nás množství reakcí, a to, dámy, ruku na srdce, emočních reakcí od naštvanosti, dětinskosti, urážlivosti až po to, že třeba nejsem na to připravena nebo bych si o tom měla s někým z práce ještě promluvit.

Druhou oblastí je téma vlastního sebeobrazu. Většinou nám v životě dělá problémy to, jakou máme představu o sobě. Jakési naše vnitřní zrcadlo, do kterého nahlížíme, abychom věděli, jak se chovat. Pokud se nastolíte vědomě změnu v chování, propojí se to s Vašimi pocity a ovlivní to následně i Váš výkon. Změna sebeobrazu nás uvede ve větší soulad s výsledky, kterých chceme dosahovat. Výrazným příkladem v praxi je role obchodníka a jeho vliv na nárůst prodeje.

Rada zní: zkontrolujte si vlastní sebeobraz a zkuste cvičení. Položte si první otázku: Jakým je ten můj sebeobraz? Vezměte tužku a papír, ten rozdělte na dvě poloviny a na jednu stranu pište své odpovědi. K popisu využijte přídavných jmen.

Položte si druhou otázku a využijte zbývající část papíru: Jaký by byl můj ideální sebeobraz? Pohrajte si s ním a rozvíjejte nápady, jaké by bylo, kdybych byla taková a taková. Srovnejte. Na co jste přišly? Stejné či rozdílné pohledy?

Dámy, pamatujte: ne talent a schopnosti určují vaše štěstí a úspěch, ale váš sebeobraz. Čeho si cením na knize, je fakt, že rady autorky jsou použitelné, neboť plně akceptuje naše evropské prostředí.

Pokud chcete sami na sobě pracovat a váháte s investicí do koučování či návštěvy rozvojových kurzů nebo se obáváte, že si neudržíte změnu, kterou jste v sobě nastartovala, doporučila bych knihu Sebekoučink pro ženy. Od 9/2017 je v podobě individuální Skype výuky. Navíc existuje už i v elektronické podobě. Já osobně miluji šustění papíru a možnosti podtrhávání a vlepování barevných papírků, proto většinou čtu papírovou podobu.

Další podporou na cestě k sebevědomí je e-book „Kaizen – chci změnu“ v ceně 242 Kč.

Kaizen - chci změnu. E-book.

Autor: Ing. Z. Tomaidesová – trenérka měkkých dovedností, kouč NLP a moderátorka www.zdencinpokec.cz - podcast úspěšných.

Uvažujete o sebekoučování?

Zkuste workshop „Cesta k úspěchu„, osobní koučink nebo individuální výuku v tom, jak koučovat samu sebe. Potom  pokračujte s knihou. Informace ohledně koučování tel. č. +420 723 916 559. Reference.

Jaké kurzy doporučujeme ženám:

 

 

.

Share Button