was successfully added to your cart.

Jak kvalitně prožít svůj život, vztahy k druhým i k okolnímu světu?

  • 1
  • 1.8.2016

inkona knihaAKTUALITA

Jak kvalitně prožít svůj život, vztahy k druhým i k okolnímu světu? Všímavost

Máte občas pocit, jako byste nebyli ve vlastním životě přítomni? Věřte, že vás nakopne kniha Všímavost. Co se vlastně skrývá pod pojmem všímavost neboli pojem mindfulness? Znamená bdělost, všímavost anebo jak najít klid v uspěchaném světě. Taky přemýšlíte o tomto tématu? I já po tom pátrala. Knihu Všímavost jsem dostala k recenzi od nakladatelství ANAG. Měla jsem ji už nějakou dobu, ale nejvíce jsem ji četla, když jsem cestovala.

Zažíváte občas myšlenkový chaos? Trénujte všímavostvsimavost_kniha

Kniha mi přišla pod ruku v době, kdy jsem měla v hlavě myšlenkový chaos. Tak jsem si řekla, že je na čase si knihu přečíst a věnovat ji pozornost. Začala jsem praktikovat meditační cvičení – rozinkovou a čokoládovou meditaci.

Dělala jsem rozhovory/podcasty - rozhovory s úspěšnými lidmi. Mám jich na kontě celkem slušný počet cca 40. Zjistila jsem, že tu dobu, kdy jsem se vrhla na spuštění Zdenčina pokecu, jsem se ocitla v termínech, dodělávání zvuček, oslovování dalších, uveřejňování odkazů na sítích.

Najednou jsem měla pocit, že jsem v tunelu a výsledky nejsou. Pokud máte nějaké podobné pocity, tak jste ideálním adeptem na tento titul.  Jdu někam a řeším pouze to, odkud a kam mířím, ale už ani nevnímám, co jsem viděla, jaké lidi jsem potkala, jaké je vůbec počasí atd. Až minulý týden mi to všechno docvaklo.

Chcete se ujistit, zda se téma všímavosti týká i vás?

1.) Je pro vás občas náročné si uvědomit, co se děje v přítomném okamžiku?
2.) Máte sklon se někam vydat a nevěnujete pozornost cestě?
3.) Děláte věci automaticky, aniž byste nad nimi dostatečně přemýšleli?
4.) Soustředíte se na cíl tak silně, že zapomenete sledovat, zda se k němu vlastně přibližujete?
5.) Jste zaujatí minulostí či budoucností?

Co vyplývá z odpovědí? Pokud jste na některé otázky odpověděli ano, prožíváte svůj život jen ve své hlavě a zapomínáte na skutečnou realitu. Život prostě neprožíváte naplno.Doporučuji se o toto téma zajímat.

Závěrem:

Kniha Všímavost – Jak najít klid v uspoěchaném světě je moc dobrá a představuje to, co mi momentálně tolik schází. Součástí knihy je navíc i CD. Pokud se vydáte cestou vnímavosti, tak vás čekám 8 týdnů, na což je čas léta úžasný. Bude toho hodně k vnímání:) a objevování:)zena_hotovo

Rozhodla jsem se uskutečnit workshop Asertivní komunikace pro ženy dne 16.8. 2016 v Praze v době 9 – 17 hod.  Zde můžeme společně zkoumat všímavost a různé techniky, které nás nastartují, dodají energii a sebevědomí pro úspěšnou komunikaci s ostatními. S Jakými technikami pracuji? Poslechněte si a podívejte se na videa a podcasty.

Máte otázky k workshopu?

Máte chuť přijít a poznat podobně naladěné dámy? Zasmát se a pobavit? Neseďte doma a dozvíte se více o tom, co právě chcete! Napište mi na e-mail: tomaidesova@edux.cz nebo zavolejte na tel. č. +420 723 916 559, ráda vysvětlím a doplním potřebné informace. Další termíny v nabídce kurzů pro veřejnost.

Inspirace až domů:

 

.

Share Button