was successfully added to your cart.

Cestovat nebo pracovat? Jako digitální nomádi můžete obojí!

  • 1
  • 23.4.2016

AKTUALITA

Cestovat nebo pracovat? Jako digitální nomádi můžete obojí!

Když Věrka v metru zaslechla výraz digitální nomádi pomyslela si, že jde nejspíš o nějakou scifi on-line bojovku. Když si však na výraz vzpomněla o něco  později, kdy zrovinka surfovala po internetu, neváhala ani minutu a zadala jej do vyhledávače.

Zjistila, že digitální nomádi jsou cestovatelé pracující na volné noze, kteří mají dost omezení v práci, proto vyměnili stálou kancelář s pohodlným křeslem za batoh a pár potřebných věcí a vyrazili do světa.  Ne však pouze za prací, ani ne jen tak na dovolenou.digitalni-nomad-ebook-2017 – kopie

U digitálního nomádství si můžete užívat cestování, aniž byste zůstali švorc. Využíváte tak zvanou práci na dálku. K tomu vám dopomůže dnes neustále se  rozvíjející technologie. Bez ní by digitální nomádství bylo neproveditelné!

Žít jako digitální nomád

Žít jako digitální nomád v první řadě znamená větší osobní svobodu a čas na poznávání nových kultur a míst. Výraz nomád znamená cestovatel. Jeho srdce si žádá dobrodružství coby dalekých cest do cizích a nepoznaných míst. Proto žádného digitálního nomáda v kanceláři nejspíš nenajdete. Tito lidé se prostě rozhodli jít za svým snem a pokud jim to jejich práce umožnila, mají dveře dokořán otevřené.

Kontakt na kurzy a e-book: „Jak žít naplno a pracovat odkudkoliv“ v ceně  297,- Kč.

297 Kč Objednat


Audio rozhovor s digitálním nomádem v podcastu úspěšných:

Není práce jako práce

Ne všechny typy práce umožňují začít žít jako digitální nomád. Tomuto způsobu života nejvíce vyhovuje podnikání na volné noze. Programátoři, copywriteři, umělci, překladatelé, právníci, lektoři a další a další lidé, kteří si při své práci vystačí s počítačem a připojením k internetu se mohou uživit a přitom si žít svůj sen.

Moderní technologie jako základ

Pokud si digitálního nomáda představujete jako „týpka“ co pouze nahodí batoh a s baterkou a nějakými drobnými se vydá do světa za velkým dobrodružstvím s cílem co nejvíce splynout s přírodou, jste na omylu. Takhle by digitální nomád nepřežil ani den. Pro něj jsou zásadní moderní technologie. To znamená telefon, počítač nebo tablet a non-stop připojení k internetu. Tito pracující cestovatelé využívají email, skype a sms jako hlavní komunikaci se svými klienty. Tak může například lektor poskytovat lekce přes skype, mít neustálý příjem a být třeba na druhém konci světa.

Být digitální nomád = neúčastnit se krysích závodů

Cílem digitálního nomádství je více si užívat života a vystoupit z dnešního trendu tak zvaných krysích závodů. Jimiž je humorně pojmenován dnešní způsob života, kdy lidé pouze pracují, aby se dostali na lepší místo, aby měli více peněz, aby mohli vydělané peníze utratit za věci, které před časem vlastně ani vůbec nepotřebovali, aby byli lepší než jejich spolupracovníci a podobně.

Být digitální nomád = Jak žít naplno a pracovat odkudkoliv

A to Věrce, která nyní zírala do obrazovky s pusou dokořán, připadalo jako docela dobrý nápad. Zejména s ohledem na skutečnost, že svůj pracovní stůl v kanceláři znala lépe, než ten doma, do vysněného Japonska si zajela jen v rámci pojídání sushi v restauraci za rohem a Francii si mohla naplno ohmatat jen coby kabelku, kterou ji přivezla kamarádka z Francie, kde byla na stáži…

Vše není tak růžové, jak by se mohlo zdát

Možná, že vám tento článek vsugeroval pocit, že stát se digitálním nomádem můžete ze dne na den se stoprocentní efektivitou. Pokud ano, omlouváme se.  Ale bohužel tomu tak není. Stát se digitálním nomádem vyžaduje jistou počítačovou gramotnost, duši dobrodruha a zároveň podnikatele, který to se svou prací myslí vážně. Chce to hodně organizovat, dobře se připravit a počítat s možným neúspěchem. Koneckonců jako digitální nomád můžete uspět klidně až napotřetí, napočtvrté, klidně až na desátý pokus. Chce to alespoň zkusit. Vždyť ta svoboda cestovat, užívat si života a mít stálý příjem, aniž by vám šéf stál za zadkem…rozhodně stojí za to!

Doporučujeme kurzy k nalezení sebe:

Dotazy ke e-bookům: Ing. Zdenka Tomaidesová tel. č. 723 916 559, e-mail: tomaidesova@edux.cz.

 

.

Kaizen – chci změnu. E-book

Share Button